Wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego

22 września 2017r. odbyły się w naszym gimnazjum wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły głosowali na jednego spośród 13 kandydatów. Łącznie oddano 216 głosów.wybory su 2017 21

Przedstawiamy skład Prezydium Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018

1. Karol Leśniak, klasa IIId
  2. Wiktoria Jankowska, klasa IIIb
  3. Krzysztof Szyczewski, klasa IIe
  4. Karolina Glasa, klasa IIIe
  5. Klaudia Olpeter, klasa IIIc
  6. Zuzanna Kiżewska, klasa IIe
  7. Izabela Włudarczyk, klasa IIIb
  8. Weronika Czachorowska, klasa IIb
  9. Kacper Stankiewicz, klasa IId
  10. Kacper Kubiak, klasa IIb

wybory su 2016 427 września 2016r. odbyły się w naszym gimnazjum wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły głosowali na jednego spośród 16 kandydatów. Łącznie oddano 348 głosów.
Przedstawiamy skład Prezydium Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017.

1.    Mateusz Glasa, klasa IIIe
2.    Michalina Zegarska, klasa IId
3.    Zuzanna Lewandowska, klasa IIIe
4.    Kinga Derewecka, klasa IIIf
5.    Zuzanna Kiżewska, klasa Ie
6.    Marta Tocka, klasa IIIc
7.    Klaudia Olpeter, klasa IIc
8.    Patrycja Klecka, klasa IIe
9.    Marcel Chelkowski, klasa IIb
10.    Karolina Kołodziej, klasa IIb

16 listopada na całym świecie obchodzi się Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji Samorząd Uczniowski w dniach 16-20 listopada podjął kilka działań mających na celu propagowanie szeroko pojętej tolerancji , a jednocześnie sprzeciwianie się wszelkim przejawom przemocy.  Akcja Samorządu Uczniowskiego była też spowodowana tragicznymi doniesieniami  z  Francji, gdzie w wyniku zamachów terrorystycznych zginęło bardzo wiele niewinnych osób.

Już w poniedziałek w szkole rozwieszono plakaty i rysunki przygotowane przez uczniów, które w różnorodny sposób obrazowały pojęcie tolerancji. W niektórych miejscach pojawiły się cytaty i hasła nawiązujące do problemów odmienności  i różnic między ludźmi. Tego dnia zapowiedzieliśmy również, że w najbliższy czwartek w naszej szkole będą dominować biel i czerń.  Tak też się stało. Cała społeczność szkolna zebrała się w czwartek w hali gimnazjum, aby swoim strojem i postawą solidarności z ofiarami ataków terrorystycznych zamanifestować stanowczo STOP PRZEMOCY! Następnie, podczas długiej przerwy członkowie Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili krótkie wywiady, w których pytano uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły o pojęcie tolerancji.

Ruda tańczy jak szalona.., czyli hit w czasie dyskoteki Halloween.

W czwartek, 12 listopada  w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji amerykańskiego święta Halloween. Wszyscy zainteresowani uczniowie przybyli na godzinę 15. Zostali powitani przez Zombie- przebrane dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego, u których należało zakupić bilet wstępu. Na naszą dyskotekę specjalnie przyjechał DJ, który puszczał niesamowite i  ponadczasowe przeboje. Dużą popularnością naszej dyskoteki  cieszył się kawałek Szalona ruda. Nie tylko tańczyliśmy, ale mogliśmy śpiewać. Uczestnicy świetnie się bawili. Zaskakującym faktem było to, że mała liczba osób „podpierała ściany”.  Udana zabawa zakończyła się o 18. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do domów.

Oliwia Szczepańska & Karolina Dawiec

W dniach 26-30 października 2015r. uczniowie i wychowawcy naszej szkoły, odpowiadając  na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego, ozdabiali drzwi do swoich sal lekcyjnych motywami święta Halloween. Konkurs „DEKORACJA DRZWI NA HALLOWEEN” rozstrzygnięto w piątek 30 października. Komisja konkursowa w składzie: pani dyrektor Renata Faluta-Kaszubowska, pani pedagog Dorota Witkowska, pani Milena Popielec i przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Kiżewska podziwiała pomysły i oryginalne ozdoby przygotowane przez młodzież i opiekunów. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – sala 24 (uczniowie Krystian Juszczyński i Szymon Rutkowski)

II miejsce – sala 108 (klasa IIa)

III miejsce ex aequo – sala 214 (klasa IIe) i sala 220 (klasa IIc)

Gratulacje dla zwycięzców!

Opiekunowie SU

W dniu 29 października 2015r. Samorząd Uczniowski ochoczym krokiem poszedł na spotkanie z naszą szanowną Panią Dyrektor Renatą Falutą-Kaszubowską.  Gdy już rozsiedliśmy się w gabinecie, samorząd przedstawiał swoje pomysły i przemyślenia na temat naszego gimnazjum. Pani Dyrektor uważne wysłuchała naszych propozycji, doradzała i planowała, które z naszych pomysłów mogłyby się spełnić i urozmaicić nam czas spędzony w szkole. Samorząd ma dużo kreatywnych pomysłów , ale wszystko w swoim czasie….

Wiktoria Jankowska

We wtorek 29.09.2015r. odbyły się w naszej szkole  wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Spośród dwunastu kandydatów wyłoniono dziesięcioro uczniów. W głosowaniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, łącznie 342 osoby.  Poniżej przedstawiamy skład Prezydium Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/16.

PREZYDIUM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

1. Jakub Barański III c
  2. Karolina Dawiec III a
  3. Łukasz Zdziarski II b