W kwietniu 2017 r. gościliśmy w murach naszej szkoły słynnego polskiego mistrza i rekordzistę Guinnessa w żonglowaniu piłką nożną, Janusza Chomontka. W hali sportowej gimnazjum pan Janusz zaprezentował swoje umiejętności żonglowania różnego rodzaju piłkami. Rekordzistę Guinnessa i jego panowanie nad piłką podziwiała liczna grupa gimnazjalistów z gminy Kowalewo Pomorskie.

Jest w internetowym świecie takie miejsce, które pozwala nam zaprzyjaźnić się z ludźmi z odległych krańców globu. To miejsce to serwis postcrossing.com, który umożliwia jego zarejestrowanym użytkownikom wysyłać i otrzymywać pocztówki z całego świata. Dzięki postcrossingowi mamy możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu geografii, kultury czy historii danego kraju oraz praktycznego zastosowania swoich umiejętności z języka obcego.
Zapraszamy do obejrzenia galerii prezentującej 32 kartki pocztowe, jakie uczniowie klasy 2e otrzymali od przyjaciół z 17 państw w ramach projektu "Postcrossing - tanie podróżowanie".

Rosja5

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji charytatywnej zorganizowanej na rzecz chorych dzieci i seniorów. Wielka Orkiestra Świąteczna Pomocy po raz kolejny zbierała pieniądze dla potrzebujących profesjonalnej opieki i nowoczesnego sprzętu medycznego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z uroczystości wręczenia stypendiów 2014 r. Uroczystość odbyła sie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015, które odbyło się 1 września 2014 r. w Hali Sportowej Publicznego Gimnazjum im. JPII w Kowalewie Pomorskim. Zdjęcia wykonała pani Monika Lüdtke.

Zachęcamy wszystkich - uczniów, rodziców, pracowników oświaty, do przeczytania listu Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, pani Anny Łukaszewskiej, który opublikowany został na inaugurację roku szkolnego 2014/2015. Link do listu

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pikniku rodzinnego organizowanego przez Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II  w dniu 27 czerwca 2014 r. Impreza rozpoczęła się 2 godziny po uroczystości zakończenia roku szkolnego 2013/2014.

W niedzielę 9 września 2012 r. nastąpiło oficjalne otwarcie Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim. W uroczystości brała udział młodzież naszego gimnazjum. Uczniowie oraz nauczyciele szkoły im. Jana Pawła II uczestniczyli w programie artystycznym przygotowanym z okazji otwarcia pięknego i funkcjonalnego centrum sportowego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kiermaszu świątecznego, który przygotowała pani Agnieszka Chościńska wraz z uczniami Publicznego Gimnazjum. Kiermasz, organizowany w grudniu, zapowiada atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i pozwala wszystkim chętnym zaopatrzyć się w piękne przedmioty, ozdoby i kartki bożonarodzeniowe. Wśród prac można często odnaleźć cudowne rzeczy, samodzielnie wykonane przez gimnazjalistów lub ich bliskich.

 

Przedstawiamy zdjęcia ze spotkania z garncarzem, które odbyło się w styczniu 2012 r. Licznie obecna młodzież gimnazjalna oglądała pokaz tworzenia różnych przedmiotów. Uczniowie, słuchając uważnie  przedstawiciela "ginącego" zawodu, mieli możliwość samodzielnie stworzyć naczynia gliniane.

Zdjęcia zrobione na szkolnej imprezie karnawałowej "Półmetek" w roku szkolnym 2010/2011.

Edycją zdjęć podczas zajęć informatyki zajęli się bohaterowie zabawy półmetkowej, uczniowie klas drugich Publicznego Gimnazjum.Pod żaglami musi być wspaniale - fantastyczną przygodę naszych gimnazjalistów oraz ich opiekunów prezentują te piękne zdjęcia.Zdjęcia z uroczystej gali kończącej etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". W czasie uroczystości ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody uczniom oraz ich opiekunom. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele naszej szkoły, o czym pisaliśmy już w marcu. Dziś prezentujemy zdjęcia z uroczystej gali.

 

Zdjęcia z kuligu, w którym wzięliśmy udział podczas ferii 2009/2010. Wszystkie fotografie publikujemy dzięki uprzejmości autorki zdjęć, Natalii Czarnomskiej. Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy.

 

Zdjęcia z uroczystości Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę, jakie odbyły się w Publicznym Gimnazjum 11 listopada 2009 r.