W maju i czerwcu gimnazjaliści brali udział w projekcie "EU-geniusz w naukowym labiryncie". Uczniowie uczestniczyli w zajęciach rozwijających kompetencje kluczowe, poprawiających wyniki w nauce oraz w spotkaniach w ramach doradztwa zawodowego.

21 czerwca 2018 roku gimnazjaliści biorący udział w projekcie wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do toruńskiego Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
Zwiedzali wystawy stałe "Wahadło Foucaulta", "O obrotach", "Rzeka", "przeŻYCIE", "przeBUDOWA", "IDEE" oraz wystawy czasowe "TO JA! MATEMTYKA", "Panoramy żaglowców", "Kalejdoskop". Uczniowie poprzez zabawę i eksperymenty aktywnie przyswajali wiedzę o nauce, technice, przyrodzie i kulturze.

 

Tydzień wcześniej, czyli 14 czerwca odbyło się spotkanie nauczycieli i uczniów, którzy uczestniczyli w zajęciach rozwijających z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Gimnazjaliści podsumowali swoj udział w projekcie. Efektem ich pracy są między innymi plakaty, które prezentujemy poniżej.