20 czerwca grupa ponad czterdziestu uczniów naszej szkoły wraz z opiekunkami: p. R. Falutą-Kaszubowską, G. Papierkiewicz-Brzustowską, J. Zwolińską, A. Kilińską-Piotrkowską uczestniczyła w wycieczce do Trójmiasta. Wyjazd został zorganizowany dla gimnazjalistów, którzy w roku szkolnym 2017/2018 angażowali się w życie szkoły i działali na rzecz Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim.

Podczas wycieczki młodzież odwiedziła Westerplatte oraz Muzeum II Wojny Światowej. Podziwiała inne zabytki Gdańska i korzystała z miejscowych atrakcji m.in. AmberSky (koła widokowego). Panoramę miasta gimnazjaliści mieli okazję również podziwiać z wieży Bazyliki Mariackiej, która dla niektórych uczestników wyjazdu okazała się prawdziwym wyzwaniem.

W Sopocie uczniowie spacerowali nad Morzem Bałtyckim. Obowiązkowym punktem wycieczki okazało się Molo w Sopocie i ulica Monte Cassino, których zwiedzanie było prawdziwą przyjemnością.

Podczas wycieczki gimnazjaliści uczestniczyli w konkursie na najlepszą prezentację informacji o odwiedzanych miejscach i oglądanych zabytkach. Konkurencję tę zwyciężyła Dorota Kalinowska z klasy III e.