9 kwietnia 2018 roku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu odbył się III Powiatowy Konkurs Historyczny „Od upadku I Rzeczypospolitej do odzyskania niepodległości”.

Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą historyczną oraz umiejętnościami analizy tekstów źródłowych, a także znajomością ikonografii i kartografii.

Nasi uczniowie: Martyna Mochalska, Aleksander Banicki, Mikołaj Terliński i Anna Radomska zaprezentowali się bardzo dobrze, gdyż zajęli miejsca od 2 do 6 i uzyskali tytuły laureatów, dzięki czemu uzyskają dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniów przygotowywali nauczyciele historii: Marzanna Okrucińska i Tomasz Bruchlej.