Od 7 do 9 czerwca 2018r. w Warszwie odbywał się etap centralny XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej."

Naszą szkołę i województwo kujawsko-pomorskie reprezentowała Maria Boniecka.

7 czerwca uczniowie zwiedzali Muzeum Wojska Polskiego oraz rozgrywali zawody, zaś nuczyciele zwiedzali Belweder.

8 czerwca uczniowie i nauczyciele składali wieńce i kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Zwiedzali Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim oraz 23 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

9 czerwca odbyła się gala laureatów w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II - Galeria Porczyńskich w Warszawie z udziałem organizatorów i wielu znamienitych gości: wojskowych, weteranów i kawalerów orderu Virtuti Militrari.

Marysia Boniecka osiągnęła wspaniały sukces - uzyskała tytuł LAUREATA ETAPU CENTRALNEGO, stosowny dyplom oraz wiele cennych nagród rzeczowych.

Uczennicę przygotowywał nauczyciel historii - pan Tomasz Bruchlej.

Serdecznie gratulujemy !!!