festiwalnauki 2018 2Uczniowie należący do koła biologicznego mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki organizowanego przez UMK w Toruniu. W dniach 22 i 23 kwietnia gimnazjaliści rozwijali swoje zainteresowania biologiczne m.in. sprawdzali grupę krwi poprzez obserwowanie zjawiska aglutynacji, uczestniczyli w wykładzie z rozwoju medycyny, rozwiązywali kryminalne zagadki w Escapelabie oraz badali aktywność mózgu przy pomocy rezonansu magnetycznego. Uczniowie mieli możliwość pracy w profesjonalnym laboratoryjnym oraz korzystania ze sprzętu medycznego. Zajęcia warsztatowe utrwalają wiedzę zdobytą na zajęciach biologii, koła biologicznego, a ponadto pogłębiają umiejętności.