W dniu 5 kwietnia 2018 r. w Toruniu odbył się etap wojewódzki XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej".

Nasza uczennica Marysia Boniecka z klasy III d odniosła ogromny sukces - zdobyła I miejsce z wynikiem 47 punktów na 49 możliwych do zdobycia.marysiaboniecka2018 1

Uczennica musiała wykazać się bardzo dobrą znajmością przebiegu I wojny światowej, dziejów Legionów Polskich, tworzenia niepodległego państwa polskiego w latach 1914 - 1922.

 

Ponadto musiała znać: jednostki wojskowe, umundurowanie i uzbrojenie wojsk, życiorysy wielu postaci historycznych, pieśni patriotyczne, malarstwo historyczne oraz umieć analizować trudne teksty źródłowe.

Zadania daleko wykraczały poza podstawę programową.

Uczennica Marysia Bonieck zajmując 1 miejsce nabyła także szczególne uprawnienia - będzie reprezentować województwo kujawsko-pomorskie na etapie ogólnopolskim 7-9.06.2018 r. w Warszawie.

Jest to szczególny przywilej, gdyż takich uczniów jest tylko 2 z każdego województwa; dlatego tym cenniejszy jest ten sukces.

Uczennicę przygotował nauczyciel historii - Tomasz Bruchlej.