Światowy Dzień Zdrowia to święto ustanowione przez światową organizację WHO (Światowej Organizacji Zdrowia). Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Z tej okazji już po raz kolejny nauczycielki biologii zorganizowały konkurs dla uczniów klas drugich. Każda klasa druga wytypowała do konkursu trzyosobową drużynę, która mierzyła się z zadaniami dotyczącymi m.in. zdrowego odżywiania się, używek, chorób. Uczniowie tworzyli jadłospis jednodniowy na podstawie znajomości piramidy zdrowego stylu życia, wykazywali przyczyny chorób oraz odpowiadali na pytania o skutki stosowania używek.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce: klasa II e

II miejsce: klasa II f

III miejsce: klasa II d

IV miejsce: klasa II c

V miejsce: klasa II a

VI miejsce: klasa II b

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!