Dnia 28 marca 2018 r w naszej szkole odbył się konkurs PIERWSZEJ POMOCY organizowany w ramach projektu; „ I Ty możesz zostać bohaterem”. W konkursie brali udział uczniowie klas III. Pierwszy etap – teoretyczny wyłonił dziesiątkę gimnazjalistów, którzy następnie zmierzyli się z przygotowanymi dla nich zadaniami praktycznymi.

Scenki przedstawione przez uczestniczki projektu dotyczyły udzielania pierwszej pomocy w przypadku: zasłabnięcia, wstrząsu anafilaktycznego, porażenia prądem, rany z ciałem obcym, a także sprawdzały umiejętność wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Uczestnicy konkursu musieli dodatkowo udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące pierwszej pomocy.

W trakcie obrad jury swoje umiejętności mogły sprawdzić również osoby z widowni. Okazało się, że prawidłowe działanie podczas zagrożenia zdrowia lub życia nie jest wcale takie proste.

Wyniki konkursowych zmagań.

Katarzyna Stefańska IIIb i Patrycja Klecka IIIe – miejsce I

Klaudia Budzińska IIIb i Oliwia Majewska IIId – miejsce II

Kinga Wiśniewska IIIc i Aleksandra Sząszor IIIe – miejsce III

Wiktoria Jędrzejczyk IIIc i Kacper Osmanski IIIc – miejsce IV

Weronika Burak IIIe i Jan Iwanowski IIIe - miejce V.

Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy umiejętności działania w niecodziennych sytuacjach oraz odwagi w podejmowaniu trudnych decyzji.