W Międzynarodowym Dniu Teatru – 27 marca - w naszej szkole odbył się konkurs mający na celu propagowanie wiedzy teatralnej. Składał się on z części teoretycznej oraz praktycznej. W pierwszej gimnazjaliści rozwiązywali test, w którym sprawdzana była ich wiedza na temat historii teatru, twórców oraz scenicznej terminologii. W drugiej prezentowali swoje aktorskie umiejętności przed jury: p. Renatą Falutą-Kaszubowską, p. Jerzym Koralewskim, p. Agnieszką Kilińską-Piotrkowską.

Uczniowie otrzymali trzy zadania sceniczne, w których musieli się wykazać sztuką improwizacji, twórczym myśleniem, humorem i aktorskim dystansem do samego siebie. Z przyjemnością mogę stwierdzić, że wszyscy dobrze przygotowali się do tego konkursu. Gimnazjaliści opanowali stres i w sposób kreatywny rozwiązywali aktorskie zadania. Wszyscy dobrze przy tym bawiliśmy się, co stanowiło dodatkową atrakcję tej rywalizacji.

Dziękuję za pomoc w organizacji konkursu uczestnikom, jury, wychowawcom oraz p. Julii Idziak, która profesjonalnie poprowadziła aktorską część rywalizacji. Czytelników strony internetowej naszej szkoły zachęcam do samodzielnego pogłębiania wiedzy teatralnej i udziału w spektaklach proponowanych przez pobliskie teatry. Szczególnie zachęcam do obejrzenia najnowszego przedstawienia Teatru Wilama Horzycy pt. „Edyp Tyran”, którego premiera odbyła się pod koniec marca 2018 r. Jeśli chcecie zobaczyć antyczne dzieło we współczesnym wydaniu, to warto odwiedzić teatr w Toruniu.

 Zwycięzcy Szkolnego Konkursu Wiedzy o Teatrze:

1 miejsce Karolina Kołodziej kl. 3b

2 miejsce Wiktor Górny kl. 2e

3 miejsce Wiktoria Jędrzejczyk kl. 3c