W niedzielę 14 stycznia 2018r. odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Jak co roku nasze gimnazjum przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji. Wolontariuszkami w tym roku były:

Zuzanna Kiżewska (IIe),

Izabela Włudarczyk (IIIb),

Klaudia Olpeter (IIIc)

Karolina Glasa (IIIe).

Dziewczęta pod czujnym okiem opiekunów kwestowały na rzecz WOŚP na terenie naszego miasteczka. Mimo wyjątkowo zimnej aury, nie zabrakło pogody ducha i zaangażowania w działaniu. Mieszkańcy Kowalewa Pomorskiego jak zwykle entuzjastycznie przyłączyli się do zbiórki.

Nasze gimnazjum reprezentowane było również podczas popołudniowego koncertu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Na scenie zaprezentowały się uczennice klasy IIb oraz przedstawiciele klas trzecich, uczestnicy zajęć tanecznych pod kierunkiem pani Moniki Koniecznej.