We wtorek, 12.12.2017 roku nasza klasa 2E razem z nauczycielkami :panią Marzeną Okrucińską i panią Arlettą Żuławską – Jastrzębską wzięła udział w lekcji historii w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu.

 Tematem lekcji  była tolerancja religijna w Polsce na przełomie XV/XVI wieku. Zajęcia odbywały się w Sali Rady, na co dzieńu niedostępnej dla turystów. Obecnie  w sali tej prowadzone są obrady, które zaszczyca swoim udziałem   prezydent miasta Torunia.

 Podczas zajęć przebraliśmy się w stroje pochodzące z XV i XVI wieku. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie religijne mieszczan toruńskich.  Poznaliśmy również nowe fakty z życia i działalności Anny Wazówny.

Po lekcji w Ratuszu zwiedziliśmy Kościół Najświętszej Marii Panny gotycką świątynię, gdzie znajduje się sarkofag Anny Wazówny.

 Kiedy zakończyła się część edukacyjną mieliśmy czas na zakup pamiątek . Bardzo podobała się nam ta wycieczka. Mamy nadzieję, że odbędzie się więcej takich ciekawych i interesujących lekcji.

 Uczniowie klasy II E