W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia grupa uczniów z klasy III e wraz z nauczycielem biblioteki gimnazjum, p. Mirosławą Delikat- Marszałek, odwiedziła we wtorkowe przedpołudnie, 19 grudnia 2017r. , dzieci z oddziałów: „Motylki” i „Tygryski” Publicznego Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim.

Maluchy z uśmiechem na buziach powitały przybyłych gości. Dorota i Weronika pięknie czytały opowiadanie „Jak Kubuś Puchatek świętował Gwiazdkę ”, a Karolina wraz z Mateuszem, w przebraniach elfa i bałwana, siedzieli pośród zadowolonych maluchów. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i oglądały kolorowe ilustracje z książki wyświetlane na dużym ekranie. Chętnie odpowiadały na pytania, a także śmiało mówiły, co najbardziej lubią w czasie świąt i jakich prezentów oczekują pod choinką. Na zakończenie spotkania były oczywiście wspólne zdjęcia i upominki dla nas i pani bibliotekarki – ręcznie wykonane aniołki.

czytamynajmlodszym2017 1

Mamy nadzieję, że sympatyczne przedszkolaki ciekawie spędziły z nami czas, a głośne czytanie zachęci ich do poznawania innych książek, które przeczytają im dorośli.

Uczniowie kl. 3 e: Weronika Burak, Karolina Glasa, Dorota Kalinowska i Mateusz Jaskulski