W pierwszy dzień ferii (14 stycznia) grupa pierwszoklasistów naszego gimnazjum postanowiła wspólnie z wychowawcami spędzić w szkole trochę więcej czasu niż zwykle. Zaplanowano popołudniowe ognisko, gry i zabawy integracyjne oraz „noc w szkole”. Pogoda tego dnia okazała się niezbyt sprzyjająca, ale mimo siarczystego mrozu, śniegu i wiatru udało się rozpalić ognisko oraz upiec kiełbaski. Brrrrr!!! Przemarznięci do szpiku kości, gimnazjaliści wraz z opiekunami wrócili do szkoły, gdzie nadszedł czas na zakwaterowanie i przygotowanie miejsc noclegowych. Kolejnym punktem spotkania były wspólne gry i zabawy w hali sportowej. Uczestnicy zostali podzieleni na 5 zespołów, niezależnie od klasy, do której uczęszczają. Każda drużyna wymyśliła dla siebie nazwę i tak w zmaganiach brali udział: „Kiełbasa”, „Bez nazwy”, „Wilki Alfa”, „997” oraz „XXO”.

Konkurencje były przeróżne. Nauczyciele przygotowali 10 stacji. W każdej z nich na drużynę czekało inne zadanie. Uczestnicy mogli sami zdecydować o kolejności wykonywania zadań, ale należało przystąpić do wszystkich konkurencji. Podchodząc do typowo sportowych i zręcznościowych „stacji”, zadaniem uczniów było trafienie woreczkiem do ruchomego celu, do piłek lekarskich, umieszczenie piłki w małej bramce oraz pokonanie toru przeszkód. Pozostałe stacje wymagały od uczniów uruchomienia szarych komórek. Czekały tam na drużyny zadania matematyczne, polonistyczne, zadanie z języka angielskiego oraz łamigłówki i zagadki wymagające kreatywności, sprytu, a przede wszystkim logicznego myślenia. Wszystkie drużyny dzielnie walczyły w każdej konkurencji. Uczniowie ambitnie i żywiołowo rozwiązywali przygotowane zadania. Wspólnie walczyli o zwycięstwo dla swojego zespołu, za co przede wszystkim należy im się duża pochwała! Po zakończeniu konkurencji, nauczyciele sprawdzili poprawność wykonanych zadań i podliczono punkty. A oto wyniki:

I miejsce         „BEZ NAZWY J” - 163 pkt.

II  miejsce       „KIEŁBASA” 141 pkt.,  „WILKI ALFA” - 141 pkt.

IV miejsce      „997” - 129 pkt.

V miejsce        -„XXO” - 116 pkt.

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a wspólne zdjęcie zakończyło tę część wieczoru. Wycieńczeni uczniowie udali się na zasłużoną kolację. Menu było bardzo urozmaicone. Jedni pałaszowali przygotowane wcześniej kanapki, przyniesione ciasteczka oraz słodkości. Inni zdecydowali się na zamówienie pizzy, frytek lub hamburgerów. Po kolacji dłuższa chwila relaksu, mecz polskich szczypiornistów, który zakończył się sukcesem naszej ekipy, muzyka, film, były nawet tańce, czyli czas wolny. W dalszej części wieczoru, a właściwie były to już godziny nocne, po raz kolejny zebraliśmy się w hali sportowej, gdzie przyszedł czas na następne zmagania. Zabawom i grom nie było końca. Uczniowie chętnie angażowali się w kolejne zadania. Chociaż wymagały one dużego nakładu sił, biegania i skakania, oznak zmęczenia nie było po gimnazjalistach widać ani przez chwilę. Niektórzy z nich do późnych godzin nocnych niestrudzenie grali w piłkę, biegali i aktywnie, na sportowo spędzali czas. Nielicznym uczestnikom tego wspólnego przedsięwzięcia udało się tej nocy chociaż na chwilę zmrużyć oko. Należy jednak podkreślić, że uczniowie zachowywali się bardzo dobrze. Jedynym wyjątkiem może być tylko natrętny wielbiciel pasty „Colodent”, który bardzo chciał przekonać wszystkich do jej wszechstronnego zastosowania J „Noc w szkole” zakończyła się o wczesnych godzinach porannych. Gdy tylko wszystko zostało posprzątane i poukładane na właściwe miejsce, uczniowie wrócili do swoich domów. Ciekawe, jak długo odsypiali pierwszy, jakże długi dzień ferii???

Opiekunami uczniów byli wychowawcy klas pierwszych:
Ia – Ewa Nowak, Ib – Monika Lüdtke, Ic – Anna Górna, Id – Sławomir Marciniak, Ie – Monika Konieczna, If – Anna Preis