W trakcie uroczystości Pani Dyrektor podziękowała wolontariuszom za podzielenie się ciekawostkami i istotnymi faktami dotyczącymi krajów ich pochodzenia oraz życzyła im wielu wrażeń podczas wizyt w kolejnych szkołach. Była również możliwość powspominania, jak upłynęły naszym gimnazjalistom dwa tygodnie w towarzystwie Nadii, Ishity i Eyyüpa. Pani Ania Górna przygotowała pokaz zdjęć z całego pobytu studentów w kowalewskim gimnazjum. Zawarte w nim były najważniejsze momenty z wizyty, takie jak zwiedzanie Kowalewa Pomorskiego, udział w lekcjach z uczniami gimnazjum i szkoły podstawowej, wycieczka do Torunia czy popołudniowe spotkanie pożegnalne, które przygotowali wychowawcy i uczniowie klasy II i III e. Uroczystość uświetniły występy taneczne przygotowane przez grupę uczniów z klas III oraz dziewczęta z klasy II b trenujące pod okiem Pani Moniki Koniecznej.

Aleksandra Mirecka